Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Tu piszemy o produktach i firmach.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Dzień dobry, często wyjeżdżam w zimę z domu. Podróże w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić dom przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Nabyłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie sprawdzić czy kocioł działa należycie i jaka jest w domu zakładana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś miał do czynienia z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można zamontować czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, rozwiązanie twojego problemu odnajdziesz na tej stronie: https://wnoziz.pl . Poniżej masz schemat, który obrazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć rozmaitego rodzaju czujniki. Najczęściej montowane są te, które ostrzegają o włamaniu do mieszkania. Są jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Programujesz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, 7:51 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Cześć. Na dzień dzisiejszy systemy Satel posiadają bardzo dużo możliwości. Natomiast problemem może być twoja instalacja alarmowa w domu. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony z głową to będzie można bez kłopotu dać tego tupu czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż systemów monitoringu nie został do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu jest dobry schemat montażu systemu monitoringu: link, który pokazuje możliwości współczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest zakładana przeważnie na strychu.

Wróć do „Sprawdzone produkty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość