Szukam wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Tu piszemy o produktach i firmach.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Szukam wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, szukam sprawdzonego wykonawcy, który zajmuje się montowaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do zrobienia 2 kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na fachowców z okolic stolicy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Szukam fachowca, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie ma pojęcia kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu spostrzeżono, że grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez współczesnego człowieka są małe kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać Egipcjanie. To oni także, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na końcu, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego które znamy obecnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie zdobione lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Witaj, czy rozważałeś ofertę tej firmy ze stolicy mają dobre opinię i posiadają bardzo interesujące pracę Obrazek Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie internetowej to akurat mają w ofercie kabiny prysznicowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Szukam wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Witam, nie sądziłem iż są takie rozwiązania. Jestem w trakcie budowy domu i dumałem jak zrobić łazienkę na poddaszu. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dzięki za link do tej strony.

podobne tematy:

Wróć do „Sprawdzone produkty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość